پزشکی كرم دور چشم

كرم دور چشم

۱۳۹۳/۱۰/۲۶

کرم دور چشم  :

به تازگي چروك هاي ريزي در اطراف چشمتان ظاهر شده ؟ يا مدت هاست از چروك دور چشم رنج مي بريد و شايد هم نگران چروك شدن اطراف چشمتان در آينده ي نزديك هستيد . نكاتي در مورد کرم دور چشم براي شما داريم .

 

بسیاری از افراد قبل از اینکه بخوابند از کرم های مختلف مرطوب کننده و کرم دور چشم استفاده می کنند این در حالی است که می خواهیم بدانیم که از چه نوع کرم دور چشمي بهتر است استفاده کنیم .

 

در ابتدا بهتر است بدانیم کرم دور چشم شامل چه موادی است .

کرم دور چشم از ویتامین هایی نظیر A,C,E تشکیل می شوند و دردسته بندی از این کرم ها دارای لایه بردارهای ضعیف هستند . البته که این کرم ها مختص فقط شب نیستند و می توان از آنها طی طول روز نیز استفاده کرد و حتی برخی از آن ها از مواد ضد آفتابی نیز تشکیل شده اند که باید در روز از آن استفاده نمود .

 

حال سوالي که مطرح می شود این است که برای جلوگیری از بوجود آمدن چروک دور چشم استفاده از کرم دور چشم داراي ضد آفتاب بهتر است یا استفاده از عینک آفتابی که چشمها و اطراف آنها را پوشش می دهد ؟

آفتاب یکی از عاملين اصلی بوجود آمدن چین و چروک صورت می باشد ، بخصوص در افرادی که در محیط های باز مشغول به کار هستند . در این صورت می توان گفت که کرم دور چشم موثر است ولی اگر عینکی که استاندارد باشد و بتواند در مقابل اشعه ماورای بنفش نقش موثر داشته باشد نیاز به استفاده از کرم دور چشم وجود ندارد .

 

سوال دیگر این است که آیا لوازم آرایشی نیز سبب بروز چین و چروک روی پوست افراد می شود ؟

بله ، ممکن است افراد از کرم هایی برای صورت خود استفاده کنند که با پوستشان سازگاری نداشته باشد و سبب بروز واکنش پوستی شود ، كه در این صورت پوست با التهاب و جوش همراه خواهد شد که در صورت بروز چنين واكنش هايي از طرف پوست بايد استفاده از آن کرم را قطع کنید .

 

سوال دیگری که معمولا مطرح می شود این است که از چه سنی باید استفاده از کرم دور چشم را آغاز کرد ؟

باید گفت زمان استفاده کرم دور چشم از سنين هجده تا بيست سال براي پيشگيري از چروك دور چشم مفيد است اما اگر استفاده از كرم هاي آرايشي را به صورت مداوم زود شروع كرده ايد ، امكان ايجاد چروك دورچشم در شما زودتر از سن بيست سال نيز وجود دارد پس براي پيشگيري زودتر اقدام كنيد . کرم های ضد آفتاب را از زمان کودکی که آن کودک در زیر آفتاب مشغول به بازی است بايد شروع كرد . در بازار این نوع کرم ها طبق سن طبقه بندی شده اند پس حتما کرم دور چشم يك فرد بيست ساله و يك فرد چهل ساله بايد با هم متفاوت باشد . همينطور ضد آفتاب كودكان و بزرگسالان .

 

نکته آخری که در اینجا برایتان بیان می کنیم این است که برخی افراد می خواهند بدانند که آیا می توانند از کرم های مرطوب کننده صورتشان برای دور چشم نیز استفاده کنند یا خیر ؟

اگر کرم شما واقعا آرایشی باشد استفاده آن دور چشم نیز مشکلی را به وجود نمی آورد این در حالی است که کرمی که برای پوستتان استفاده می کنید نباید واکنش پوستی برایتان ایجاد کند . از طرفی اگر سن شما كم است و در مرحله ي پيشگيري از چروك پوست هستيد بايد بدانيد براي شما کرم ضد چروك پوست و کرم دور چشم تفاوت خاصی با هم ندارند و حتی می توانید از کرم دور چشم برای کل صورتتان استفاده کنید . اما هرگز كرم ضد چروك پوست را به به جاي کرم دور چشم به اطراف چشم نزنيد .

 

 

برای مشاهده تصویر در سایز بزرگتر , روی عکس کلیک کنید  .

 

 

همچنین بخوانید :

خدمات عروس

خدمات پاکسازی پوست

خدمات اصلاح صورت

رنگ و مش

خدمات اصلاح ابرو