لطفا نحوه ارسال خود را انتخاب نمائید:

مبلغ 110000 ریال به سبد خرید شما افزوده خواهد شد.
هزینه ارسال پیک با توجه به منطقه مورد نظر شما از .... تا .... ریال متغیر می باشد.
مطابق با آئین نامه اداره پست که هنگام تحویل کالا به مشتری هزینه حمل آن توسط مامورین اداره پست دریافت خواهد شد.
مطابق با آئین نامه شرکت تیپاکس که هنگام تحویل کالا به مشتری هزینه حمل آن توسط مامورین شرکت تیپاکس دریافت خواهد شد.


پنل اعضاء profile
rezerv رزرو آنلاین
صفحه اصلی « مقالات « بارداری « تغییرات بدن مادر و جنین طی 9 ماه بارداری

تغییرات بدن مادر و جنین طی 9 ماه بارداری

تاریخ:۱۳۹۳/۱۰/۱۶

بارداری

در این مقاله می خواهیم درباره بارداری و تغییراتی که در طی 9 ماه بارداری در بدن  مادر و جنین پیش می آید صحبت کنیم .

 

در ماه اول بارداری تخمک در رحم قرار گرفته و ستون فقرات و مغز تشکیل می شوند . این در صورتی است که در پایان ماه آخر در مادر تغییر خاصی بوجود نمی آید و تخمک به اندازه ی دانه ای برنج می شود .

 

در ماه دوم بارداری سینه های مادر بزرگ و حساس می شود و به علت فشار مثانه به رحم تکرر ادرار صورت می گیرد و همچنین ترشحات واژن در خانم باردار در ماه دوم بوجود می آید . در ماه دوم بارداری تقریبا ستون فقرات و مغز جنین کامل می شود و تقریبا اندازه تخمک به 5 سانت رسیده است و قسمت های مختلف بدن به صورت جوانه رو به رشد است .

 

در ماه سوم بارداری حالت تهوع در مادر بوجود می آید و اشتهای مادر زیاد شده و شکم سنگین می شود و احساس بی حوصلگی می کند و در این مرحله یعنی ماه سوم تخمک دیگر نام عوض می کند و به جنین تبدیل می شود . اندازه آن تقریبا به 7 سانت می رسد در ماه سوم بارداری می توان با دستگاه , صدای ضربان قلب کودک را شنید .

 

در ماه چهارم بارداری مادر با بزرگ شدن شکم رو به رو می شود و با اولین لگد های کودک مواجه خواهد شد . یکی از بزرگ ترین خطر هایی که  در این ماه وجود دارد استفاده از دخانیات و دارو ها است , زیرا طی این یک ماه کودک بیشترین تغذیه را از مادر جذب می کند و بند ناف نوزاد در این ماه ضخیم تر می شود .  همچنین در همین ماه چهارم است که جنسیت نوزاد مشخص می شود .

 

در ماه پنجم بارداری مادر باید استراحت روزانه خود را بیشتر کند این در حالی است که میزان سرحالی مادر بیشتر از ماه های قبلی می شود . به علت بزرگ تر شدن نوزاد رحم سنگین تر می شود و ممکن است مادر در هنگام شب نیز با درد ساق پا مواجه شود .

 

در ماه ششم بارداری کمر درد به سراغ مادر می آید که می تواند با انجام ورزش های مناسب از درد کمر رهایی پیدا کند . دراین ماه فشار بیشتری به معده وارد می شود و مادر احساس خوشایندی در مورد این قضیه ندارد ولی همچنان اشتهای مادر زیاد است و میل به خوردن بیشتری دارد . کودک نیز به صداهایی که می شنود واکنش نشان می دهد و پوست کودک حالت صاف ندارد و حالت آن چروکیده است .

 

در ماه هفتم بارداری خطوطی روی قسمتهایی از بدن مادر بوجود می آیند که این خطوط تیره معمولا روی سینه ها بیشتر نمایان می شود. و همچنین مادر به علت  اینکه وزنش اضافه شده باید توجه بیشتری روی تعادل خود داشته باشد .

 

در ماه هشتم بارداری با توجه به اینکه فشارهای کودک بیشتر می شود , مادر به سختی می تواند نفس بکشد و همچنین خیلی زود احساس کسلی و خستگی می کند بنابراین باید میزان استراحت خود را بیشتر کند . کودک نیز وضعیتش را تغییر می دهد به این معنا که سرش به قسمت پایین شکم مادر بر می گردد و پاهایش به سمت بالا می رود.

 

در ماه نهم بارداری نیز مادر به دفعات ادرار می کند و آمادگی فارغ شدن را دارد و همچنین به استراحت بیشتری نیاز دارد . در این ماه آخر کودک کامل شکل گرفته و آمادگی زندگی خارج از رحم را دارد .

 

برای مشاهده تصویر در سایز بزرگتر , روی عکس کلیک کنید  .

 

سالن پارس آنا,parsanasalon

 

همچنین بخوانید :

خدمات شینیون

خدمات بافت مو

خدمات رنگ مو

خدمات کوتاهی مو

خدمات براشینگ مو

خدمات پاکسازی پوست

خدمات اپیلاسیون

خدمات اصلاح صورت

خدمات اصلاح ابرو

رنگ و مش

 دیدگاه خود را بیان کنید